jak_przechowywac_suszone_owoce

Jak przechowywać suszone owoce?

Spis treści:

Jak przechowywać suszone owoce?

Suszone owoce w doskonały sposób zatrzymują swój wyjątkowy smak i zapach na długie miesiące. Wysuszone produkty posiadają niezwykłe bogactwo smaku i co najważniejsze łatwo się je przechowuje. Zalecamy jednak, aby uważnie czytać etykiety produktów, ponieważ wiele artykułów spożywczych zawiera w sobie konserwanty i ulepszacze smaku, których lepiej jest unikać w swoim jadłospisie. Ten mały zabieg pozwoli nam bezpiecznie cieszyć się pełnią witamin i minerałów zawartych w owocach. Dobrze, mamy już nasze łakocie, teraz powstają pytania; jak przechowywać suszone owoce, w czym przechowywać suszone owoce i jak długo można przechowywać suszone owoce zanim się zepsują? W poniższych akapitach odpowiemy na wszystkie te pytania.

W czym przechowywać suszone owoce?

Powinniśmy zacząć od najważniejszego z pytań, czyli, w czym przechowywać suszone owoce? Najlepszym wyborem są plastikowe torebki i pojemniki, słoiki typu weck, oraz pojemniki bądź woreczki próżniowe. Mówiąc krótko wszystko to co ogranicza dostęp powietrza do środka. Najoptymalniejsza temperatura przechowywania mieści się między 10 a 15°C. Powinno się również unikać promieni słońca i wilgoci, dlatego odradzamy trzymanie suszu w sąsiedztwie piekarnika, czy też kaloryfera. Nadmiar ciepła sprzyja rozwojowi pleśni, a także wabi mole spożywcze. Pamiętajmy, aby przy przepakowywaniu suszonych owoców do przechowywania, nie mieszać ich ze sobą. Każdy owoc ma inne właściwości, przez co trzymanie ich razem doprowadzi do  szybszego zepsucia.

Jak przechowywać suszone mango z Tajlandii?

Suszone mango z Tajlandii to jedna z najbardziej lubianych owocowych przekąsek, zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym, kiedy najbardziej odczuwamy tęsknotę za ciepłymi, słonecznymi krajami. Powodem tego jest jego wyrazisty smak, który jest intensywniejszy od oryginalnego świeżego owocu. Suszone mango z Tajlandii tak, jak pozostałe suszone owoce nie lubi ciepła, wilgoci i nasłonecznienia, dlatego należy je trzymać w suchym i zaciemnionym miejscu. Zapakowane w hermetyczne opakowanie ze zgrzewem zachowa swoją świeżość nawet przez 12 miesięcy. Należy pamiętać by przy zamykaniu opakowania “wycisnąć” nadmiar powietrza ze środka. W ten sposób długość daty do spożycia będzie dłuższa.

 

Jak przechowywać suszonego melona z Tajlandii?

Z suszonym melonem z Tajlandii powinniśmy obchodzić się podobnie, jak z suszonym mango, gdyż posiadają podobną strukturę i właściwości. Suszony melon, jako jeden z nielicznych owoców o wiele lepiej smakuje wysuszony, dlatego warto zatroszczyć się o odpowiednie warunki jego przechowywania. Melon jako owoc z natury wilgotny powinien być zamknięty w hermetycznym opakowaniu. W ten sposób wyeliminujemy ryzyko pojawienia się pleśni. Tak przygotowanego suszonego melona z Tajlandii chowamy w suchym i ciemnym miejscu. Dzięki temu, możemy się cieszyć jego wspaniałym smakiem nawet do 12 miesięcy.

 

Jak przechowywać suszonego ananasa z Kostaryki?

Przechowywanie suszonego ananasa, wygląda bardzo podobnie jak pozostałych owoców. Najlepiej umieścić go w suchym, chłodnym miejscu w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Można też trzymać go w lodówce lub zamrażarce, jeśli chcemy, by dłużej zachował swoją świeżość. Trzeba natomiast pamiętać żeby zawsze sprawdzić datę przydatności do spożycia, ponieważ długotrwałe przechowywanie suszonego ananasa z Kostaryki może skutkować utratą jego smaku i aromatu.

 

Jak przechowywać suszoną papaję z Tajlandii?

Suszona papaja cechuje się długim terminem zdatności do spożycia, o ile zapewni się jej odpowiednie warunki przechowywania. Przede wszystkim pomieszczenie, w którym będziemy ją przetrzymywać powinno być suche i utrzymane w temperaturze pokojowej. Tak jak z poprzednimi owocami, trzymamy ją w szczelnych opakowaniach, bądź pojemnikach. Pod żadnym pozorem nie wolno przechowywać jej w płóciennych workach i torebkach papierowych, ponieważ szybko zajdzie pleśnią. Odpowiednio zapakowana suszona papaja z Tajlandii będzie w stanie przeleżeć nawet do 18 miesięcy.

Jak długo można przechowywać suszone owoce?

Suszone owoce mogą być przechowywane przez długi czas, natomiast ich trwałość zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj owoców, sposób ich suszenia i przechowywania.W ogólnym rozrachunku, suszone owoce powinny być trzymane w suchym, chłodnym miejscu w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Można też trzymać je w lodówce lub zamrażarce, jeśli chcemy, zachować ich  świeżość na długo. Ważne jest również, aby sprawdzać na bieżąco ich datę przydatności do spożycia, ponieważ suszone owoce mogą tracić swój smak i aromat po pewnym czasie. Jeśli chcemy przechowywać suszone owoce przez długi okres czasu możemy zamrozić je w torebce lub pojemniku zapobiegającym wysychaniu. Natomiast zamrożone suszone owoce mogą być przechowywane przez kilka miesięcy do nawet kilku lat. Dlatego by jak najdłużej cieszyć się ich nietuzinkowym smakiem, aromatem i gramaturą trzymajmy je oddzielnie w przeznaczonych do tego opakowaniach. Możemy również zagwarantować, że nie ma praktycznie żadnej osoby, która byłaby w stanie powstrzymywać się przed ich zjedzeniem dłużej niż kilkanaście tygodni.

Leave a Comment

Your email address will not be published.